דף הבית»כללי»מה זה עוסק זעיר ואיך פותחים תיק?

מה זה עוסק זעיר ואיך פותחים תיק?

0
שיתופים
Pinterest Google+

 

פרילנסרים או בעלי עסקים מתחילים שרוצים להתחיל לקבל הכנסות באופן חוקי צריכים לפתוח לשם כך תיק עוסק. האפשרות הטובה ביותר למתחילים שלא צופים הכנסות גבוהות מדי בשנים הראשונות היא פתיחה של עוסק פטור, מה שנקרא בעבר עוסק זעיר. מה זה בדיוק אומר ואיך פותחים עוסק כזה? הנה כל מה שצריך לדעת.

 

מהו עוסק פטור?

עוסק פטור הוא עצמאי שמחזור ההכנסות השנתי שלו לא עולה על סכום של 107,692 ש״ח (נכון ל-2023). עוסקים פטורים לא גובים מהלקוחות שלהם מע״מ ועל כן פטורים מתשלום מע״מ וגם מדיווח.

 

איך פותחים עוסק פטור (זעיר)?

התהליך הוא פשוט למדי וכולל מספר צעדים ברורים:

 

  • פתיחת תיק במע״מ: ממלאים טופס שנקרא טופס 821 עם פרטים על העסק. בשלב הזה גם נצהיר על סכום ההכנסות המשוער שייקבע למעשה את סיווג העוסק שלנו.
  • פתיחת תיק במס הכנסה: אחרי פתיחת התיק במע״מ יש לפתוח גם תיק במס הכנסה באמצעות טופס 5329. אם מתכוונים להעסיק עובדים יש לפתוח גם תיק ניכויים.
  • פתיחת תיק בביטוח לאומי: לאחר מכן יש לפתוח תיק בביטוח לאומי ולשלם את דמי הביטוח בהתאם להכנסות. על כן נצהיר בשלב הזה על הכנסות צפויות ועל היקף שעות עבודה.

 

פתיחת תיק באופן פיזי או דרך האינטרנט

חשוב לדעת כי ניתן לפתוח עוסק זעיר באופן פיזי בביקור במוסדות השונים באזור מגוריכם ולחלופין ניתן לבצע את כל התהליך אונליין דרך האתר הממשלתי.

כמו כן ניתן לשלם לחברות חיצוניות ולרואי חשבון ויועצי מס שיפתחו את התיק עבורנו.

כעת ניתן להתחיל בתהליך של ניהול עסק. עוסקים פטורים יוכלו לקבל תשלום ולהנפיק ללקוחות קבלות (ולא חשבונית מס) לאחר מכן.

הכתבה הקודמת

מתכוני חמין מכל הסוגים

הכתבה הבאה

הכירו את השמות לתינוקות שהכי פופולאריים עכשיו