דף הבית»בלוג - טוג»סדנאות לילדים בבתי ספר דתיים

סדנאות לילדים בבתי ספר דתיים

0
שיתופים
Pinterest Google+

מוסדות החינוך הדתיים הם מקור גאווה לדתיים בישראל. בתי הספר, הישיבות התיכוניות והאולפנות בדרך כלל נחשבים בתי ספר איכותיים שמהם יוצאים תלמידים רבים שעושים דברים משמעותיים בחייהם האישיים וגם לטובת ישראל. במקרים רבים, בתי ספר אלו מוציאים מתוכם מנהיגים שהופכים להיות בעלי תפקידים חשובים, אם זה בתור מנהיגי הקהילה שלהם ורבנים, ואם זה בתור אנשי עסקים או אנשי צבא שתופסים פיקוד.

אחת הסיבות לכך היא שבבתי ספר דתיים שמים דגש על העצמה אישית ונותנים לתלמידים אמונה – לא רק בה' אלא גם בעצמם.

החינוך בבתי הספר הדתיים שם דגש על אופיו הפנימי של התלמיד ועל איך הוא יכול להביע את עצמו ולעשות טוב לאנשים אחרים כדי לחזק גם אותם.

במקרים רבים זה מבוצע על ידי סדנאות שמועברים לתלמידים על ידי חברות חיצוניות המספקות סדנאות לילדים בבתי ספר. סדנאות אלו יכולות להיות במגוון רחב של נושאים. הנה מספר דוגמאות לסדנאות ילדים שיכולות להיערך בבתי הספר של ילדיכם.

מנהיגות – סדנאות המנהיגות היא גולת הכותרת בשנים האחרונות. תלמידים שלומדים כבר היום סדנאות מנהיגות יוכלו להיות מנהיגי העתיד שלנו ולעשות דברים חשובים ומשמעותיים בחברה בישראל. תכונות רבות הנדרשות למנהיגות חיוניות להצלחה בחיים בכל תחום ובסדנאות מנהיגות לומדים על התכונות הללו ועל איך לשפר אותם אצל כל תלמיד ותלמיד.

דיבייט – בחברה מתוקנת יש הרבה דעות וזה בסדר גמור, אבל צריך לדעת איך להתדיין בנושא הזה. דיבייט זהו תחום מבוקש מאוד בעולם ההסברה וגם בתחומים אחרים. לדעת להגדיר את העמדות שלך ולהגן עליהם תוך שימוש בניסוחים חכמים וטקטיקות שיצליחו לשכנע לא רק את הקהל שמאזין לדבריך לא גם את היריב. סדנאות דיבייט הן סדנאות מבוקשות מאוד בבתי ספר דתיים ובאולפנות ברחבי הארץ.

יצירתיות – סדנאות יצירתיות הן מגוונות מאוד ויכולות לעסוק במגוון רחב של תחומים ולהיערך במגוון צורות. סדנאות אלו לעתים נקראות סדנאות ODT והן מתאימות לכל גיל. היצירתיות היא לא רק מנת חלקם של ילדים קטנים אלא בכל גיל ואפילו מבוגרים משתתפים בסדנאות כאלו כדי לשבור שגרה וכדי לגלות על עצמם דברים חדשים.

עמידה מול קהל – עמידה מול קהל או דיבור מול קהל הוא דבר מאוד לא פשוט גם לאנשים מנוסים. אנשים רבים חווים פחד במה והם מרגישים שהם לא יצליחו לעשות זאת כמו שצריך. סדנאות עמידה מול קהל יעזרו כבר בגיל צעיר להתמודד עם הפחדים האלו, לכבוש אותם ולגלות שעמידה מול קהל היא לא נוראית כל כך ואתם יכולים לדבר מול קהל ולהציג את מה שאתם רוצים להציג בצורה נפלאה – אם רק תלמדו איך לעשות זאת נכון.

עבודת צוות – סדנאות לעבודת צוות אין בין הסדנאות החשובות ביותר. שיתוף פעולה היא הדרך היחידה שבה אנשים יוכלו להצליח בחיים. במהלך חיינו אנחנו נעזרים באנשים רבים והדרך לתקשר איתם ולעבוד איתם ביחד יכולה להיות קלה ופשוטה יותר כשיודעים איך לעשות זאת נכון כבר בגיל צעיר.

הכתבה הקודמת

הכל אודות גמלת ילד נכה

הכתבה הבאה

כיצד לשמור שבת כהלכתה