דף הבית»כללי»מזגן לא מחמם? חכו רגע לפני שתקראו לטכנאי…

מזגן לא מחמם? חכו רגע לפני שתקראו לטכנאי…

0
שיתופים
Pinterest Google+

ישנן לא מעט תקלות שעשויות למנוע מהמזגן לחמם במהלך חודשי החורף הקרים. את חלקן תוכלו לתקן בעצמכם וחלקן מצריכות הזמנת איש מקצוע. אז רגע לפני שאתם מוציאים כסף על טכנאי מזגנים – בדקו האם תוכלו לעשות זאת בעצמכם.

התחילו בבסיס

יצא לכם פעם להתקשר למוקד תמיכה טכנית כלשהו והדבר הראשון שאמרו לכם זה להוציא מהשקע ולהכניס? בוודאי שכן… אז גם בתחום המיזוג ישנן לא מעט תקלות שנובעות מסיבות פשוטות כמו פקודות לא נכונות של השלט. אז כדי שלא תרגישו מובכים כשהטכנאי מגיע בדקו את הדברים הבסיסיים הבאים.

  1. האם החלונות בחדר סגורים
  2. האם השלט מכוון על חימום
  3. האם המזגן בהשהיה

נוסף על כך, לאחר שווידאתם שהכול תקין, נסו לאפס את השלט. לעיתים השלט יוצא מאיפוס בגלל נפילה על הרצפה או תקלה אחרת. התחילו בלנתק את המזגן מהחשמל ולהוציא את הסוללות מהשלט לאחר כמה דקות נסו שוב. ניתן גם לתת פקודת איפוס לשלט ולצורך כך תוכלו לחפש באינטרנט לפי סוג המזגן שלכם את סדר הפעולות.

תיקון מזגנים
אולי הבעיה בשלט?

 ניקוי המזגן

התקלה הנפוצה ביותר במזגנים לא מחממים היא לכלוך. כן, את הבית אנחנו דואגים לנקות על בסיס קבוע, אבל מה עם ניקוי המזגן אחת לכמה חודשים? הפילטרים של המזגן צוברים לכלוך לאורך הזמן ובדרך כלל מקור הבעיה טמון בהם. עם זאת ישנם עוד חלקים שנוטים למנוע מהמזגן לחמם, בין השאר, צינור הניקוז שיוצא מחוץ לבית. צינור זה צובר לכלוך שמונע מהמים לצאת מה שמוביל גם לנזילת מים מהמזגן עצמו (היחידה הפנימית) ולעבודה לקויה של המזגן. שימו לב שגם מזגנים מיני מרכזיים אינם חפים מבעיות, וזקוקים לניקוי ותחזוקה מדי כמה זמן.

תקלות נוספות שמונעות מהמזגן לחמם

אם המזגן נקי והשלט תקין ועבר איפוס כנראה שישנה תקלה במזגן שמצריכה הזמנת איש מקצוע. בין התקלות הנפוצות ניתן למנות, סליל חימום תקול וחוסר בגז במזגן. עלויות התיקון משתנות מתקלה לתקלה וכן מטכנאי לטכנאי. בררו מה עלות התיקון ואם בכלל שווה לכם לתקן את המזגן.

לסיכום

זכרו שגם מזגנים חדשים וגם מזגנים ישנים זקוקים לתחזוקה שוטפת לצורך שמירה על תקינותם. לתקלות שמצריכות הזמנת טכנאי צריך לוודא שעלות התיקון משתלמת. אם בכל זאת הגיע הזמן להתחדש במזגן חדש שווה לברר אם במזגן שלכם יש מנגנון סינון אבק שמונע מלכלוך ואבק להיכנס לחלל החדר, ומפחית את הסיכוי לתקלות. גם אחריות על מזגנים חשובה ומעניקה שקט נפשי ובית נעים שכיף לשהות בו.

הכתבה הקודמת

שלוש ברכות שכל יהודי צריך להכיר

הכתבה הבאה

קורס צלילה באילת לדתיים