דף הבית»מנהגים יהודיים»חתונה יהודית

חתונה יהודית

1
שיתופים
Pinterest Google+

חתונה זהו הטקס אשר במסגרתו באים בני זוג בברית הנישואין כאשר לאחריו הם מוגדרים בעל ואישה.

החלק הדתי בטקס חתונה יהודית נקרא חופה וקידושין כאשר אליו באים בני הזוג בתור ארוסים ולאחר שהגבר מקדש את האישה עם הטבעת כדת משה וישראל היא הופכת לאשתו או כפי שנהוג לומר בתורה, אשת איש.

לפני שהאישה מגיעה ליום חתונתה עליה לטבול במקווה, ולכן בחתונה יהודית יש לקבוע מראש את תאריך החתונה לפי הווסת החודשי של האישה, הרי שאם היא בתקופת הווסת אסור לה לטבול במקווה שכן היא איננה טהורה.

על כל התהליך הזה מסבירה בלנית או רבנית מטעם הרבנות לכלה המיועדת במהלך הדרכת כלות.

במסגרת טקס החופה והקידושין ביום חתונתם של בני הזוג, על הבעל לחתום על כתובה שבה בעצם הוא מתחייב לדאוג לאישה לכל צרכיה וגם התחייבויות כספיות כאשר ישנם הטוענים כי הכתובה היא בעצם שטר הקנייה של האישה בעוד שהסכום שננקב ביום החתונה ונרשם בכתובה הוא הסכום אותו יצטרך לשלם הבעל בעד התרת הנישואין.

לתהליך חתימת הכתובה והחופה וקידושין ישנם שני עדים כשרים אשר חותמים גם הם על הכתובה.

במהלך טקס החופה קוראים את שבע הברכות אשר על פי ההלכה היהודית צריכות להיאמר גם בשבעת ימי המשתה שלאחר החתונה.

ישנו איסור על עריכת טקס חתונה יהודית בתקופה של בין המצרים, כלומר בתקופה של ספירת העומר עד ל"ג בעומר בעצם, שזוהי התקופה החל מפסח ועד שלושים ושלושה יום לאחר מכן בו חל ל"ג בעומר.

לאחר טקס החופה וקידושין נוהגים בני הזו לציין את אירוע חתונתם במסיבה גדולה אשר אותה עד הלילה, בה כמובן יש סעודה גדולה וחגיגה רבת משתתפים אשר אליה מוזמנים חברים ומשפחה של בני הזוג.

מחפשים אולם אירועים לערוך בו חתונה? היכנסו לאתר b144 ומצאו לכם מקום לערוך בו חופה וקידושין

הכתבה הקודמת

לג בעומר

הכתבה הבאה

מצדה