דף הבית»בלוג - טוג»חינוך עם דגש על הדת חוות שדה בר

חינוך עם דגש על הדת חוות שדה בר

2
שיתופים
Pinterest Google+

חוות שדה בר בניהולו של יוסי שדה היא חווה שיקומית לנוער שנקלע למצוקה או קשיים בהתאקלמות למסגרות אחרות, בחווה הנוער הזה זוכה ליחס שונה, יחס אישי יותר, הם לוקחים חלק פעיל בתפעול החווה ובזכות כך מרגישים יותר שייכים ויותר אכפתיות כלפי המערכת.

יוסי שדה קטף אין ספור הישגים בחלוף השנים בזכות חוות שדה בר ומספר בני הנוער שיצאו מהחווה והלכו בדרך הישר, אותם ילדים שנפלטים מהמערכת בגיל כה קריטי פעמים רבות פונים אל עולם הפשע ושימוש בסמים.

85% מבני הנוער שמגיעים לחוות שדה בר יוצאים לשירות צבאי מלא, רובם ביחידות קרביות ולאחר מכן משתלבים היטב בחברה ובמסגרות השונות, למעשה חוות שדה בר משקמת ומעניקה לנערים צ'אנס נוסף לחיים טובים ונורמליים.

שגרת היום בחווה והחינוך

חוות שדה בר היא איננה מוסד לימודי רגיל, בחווה ישנן חיות משק ועבודות תחזוקה שיש לעשות ובני הנוער עושים את העבודה במסירות גבוה, העבודה בחווה מעניקה להם תחושת שייכות ואכפתיות כלפי המסגרת שהם נמצאים בה ובצורה זו יוסי שדה למעשה מרגיל את בני הנוער הללו למסגרות ולחברה.

לאחר שהמטלות של החווה הסתיימו בני הנוער מתפנים לשעות הלימוד שלהם, הלימוד מתבצע בסביבה לא לחוצה, כל אחד בזמן שלו העיקר שיצליח ושילמד.

דגש דתי על החינוך בחווה

בחוות שדה בר אחד הדגשים הגדולים שעליהם צוות החינוך מקפיד הוא מפגש עם הדת, רבים מהנערים שמגיעים לחווה הינם חילונים שלא פגשו ולא מכירים כל כך את היהדות, בחוות שדה בר מפגישים אותם עם העולם בלי הטפות ובלי ניסיונות להחזיר בתשובה, רק הכרה בסיסית שנותנת לנערים להרגיש יותר שייכים לעם היהודי ולמדינת ישראל.

צריך להבין שכשבני הנוער הללו מגיעים לחווה הם באים עם רגשות שהחברה אכזבה אותם, שברגע שהתחילו לצוץ בעיות פשוט הממסד הממלכתי השליך אותם, חלק מהם לא זוכים אפילו לתמיכת ההורים כיוון והם באים מבתים הרוסים, אין להם כל תחושת שייכות וחוסר אמונה בכל מי שמייצג את הממסד, השילוב של מטלות החווה, הסביבה הרגועה והתומכת והדגש על הכרות עם הדת היהודית, ההיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל מצליחים להחזיר אותם להאמין בממסד, להרגיש שייכים לעם הזה ולמדינה הזאת ולקבל את הכלים להתמודדות עם מסגרות נוספות ואחרות בחיים הבוגרים שלהם.

הכתבה הקודמת

יום כיפור- איך נכנסים ויוצאים מהצום בשלום?

הכתבה הבאה

חנוכה- זה לא רק סופגניות