דף הבית»בלוג - טוג»חגים בצל הקורונה

חגים בצל הקורונה

0
שיתופים
Pinterest Google+

הקורונה סיפקה לנו מציאות חדשה ולא מוכרת ולא מעט דרמה, כולם יזכרו את פסח האחרון שבזמן ארוחת החג מדינת ישראל כולה הייתה בסגר ונאסר עלינו לערוך סדר רב משתתפים אלא רק בני הבית, מציאות זו לא עברה גם לא בימי הקיץ ואפילו הפכה לקשה ומטרידה יותר ושוב חגים על הפרק, איך יראו החגים השנה?

בכתבה זו נעסוק בשאלה איך יראו החגים הבאים עלינו לטובה, האם שוב נהיה בסגר, איך תיראה קבלת תורה ואיך תראה הסוכה האם היא תהיה מלאה במשפחה וחברים כמו תמיד או ריקה ובודדה?

החגים הקרובים

בעת כתיבת שורות אלו מצב החולים היומי בישראל עומד על ממוצע של 2,800 נדבקים ביום והקצב רק הולך וגדל, מבדיקות שנערכות עיקר התחלואה היא בישובים חרדיים או ערבים, הסבירות היא שמדובר על ישובים בהם משפחות רחבות החיות בצפיפות כך שאחד מבני המשפחה נדבק הסיכוי לשאר בני המשפחה להידבק גדול.

סיבה זו מניעה את היוזמה שכבר ראינו כמוה בפסח ושבועות שאוסרת על מפגש קיום החגים המסורתי, איסור ארוחת החג וכנראה גם סגירת בתי הכנסת והעברת התפילות לאוויר הפתוח שם סיכויי ההדבקה נמוכים יותר, כרגע עוד אין החלטות בנושא רק השערות אבל אם זה יקרה כך זה יראה:

• ארוחות חג – ארוחות החג של ערב ראש השנה, כניסת צום יום כיפור וארוחות החג של חג הסוכות כנראה יאלצו להתקיים רק במעמד המשפחה הקרובה שגרה אתכם בבית.
• סגר כללי – סגר שיתחיל מערב החג ויאסור על יציאה מהבתים ותנועה בכבישים ויגמר יום למחרת.
עם כל הצער והכאב שבדבר עלינו לזכור כי מטרות ההגבלות הללו הן למען שמירת נפשותיכם ועלינו לקוות שאלו הם החגים האחרונים שנחווה זאת.

עוד מרחבי הרשת:
תזונה נכונה על פי הרבלייף
מכירת רכב – באתר קבוצת שלמה
מכונת קפה מקצועית – באתר נספרסו
סדרות וסרטים – באתר yes החדש

הכתבה הקודמת

מצגת בר מצווה לדתיים - רעיונות מקוריים

הכתבה הבאה

האם קברניטי המדינה נטפלים לדת או שרק עושים מה שנכון כדי למנוע התפשטות המגפה?