דף הבית»אתרי יהדות בעולם»הרובע היהודי בבודפשט

הרובע היהודי בבודפשט

0
שיתופים
Pinterest Google+

בעשור האחרון הפכה בודפשט ליעד תיירותי מועדף על התייר הישראלי, בעוד שלאחרונה פתחה חברת התעופה UP מבית אל על, קו טיסות מוזל והצטרפה לחברת WIZZAIR ההונגרית שגם היא חברת לואו קוסט אשר מפעילה טיסות זולות באותו הקו, ובכך הפכו את העיר לנגישה יותר לקהל הישראלי תודות לטיסות הזולות.

תוסיפו לכך את המחייה הזולה ובתי המלון המפוארים שבהם ניתן ללון במחירים אטרקטיביים ומצאתם לעצמכם את בריחת סוף השבוע המושלמת. אחד היעדים הפופולאריים בבודפשט הוא הרובע היהודי, אליו מגיעים תיירים רבים לא רק מישראל אלא מהעולם כולו.

לפני מלחמת העולם השנייה בעיר היו כ- 180 אלף יהודים אשר היוו כרבע מאוכלוסיית בודפשט, בעוד שכיום חיים בעיר כ-80 אלף יהודים. ברובע היהודי של בודפשט ניתן למצוא כמעט את כל האתרים היהודים פרט לאנדרטת הנעליים המפורסמת שנמצאת מחוץ לרובע היהודי והיא סמוכה לבניין הפרלמנט.

האתר המפורסם ביותר ברובע הוא בית הכנסת הגדול בעיר שברחוב DOHANY UTCA, כאשר גם תיירים שאינם יהודים באים להתרשם מהמבנה המרשים. בית הכנסת בבודפשט אשר נבנה בשנת 1859 הינו בית הכנסת הגדול ביותר על אדמת אירופה, והרביעי בגודלו בכל העולם והוא מסוגל להכיל כ- 3,000 מתפללים. בתקופת מלחמת העולם השנייה כאשר הגרמנים כבשו את הונגריה הם בחרו שלא להחריב את בית הכנסת הגדול תודות למיקום האסטרטגי שלו ולגובה הרב שלו והשתמשו בו בתור מפקדה צבאית.

מקום נוסף ששווה לבקר בו הוא גוז'דו באזאר, שזהו יריד אמנים שממוקם במרכז הרובע היהודי לא רחוק מבית הכנסת הגדול ומציע מגוון מתנות ומזכרות. הרעיון, לא תאמינו, אבל הוא של יזם יהודי שביקר בבאזאר של נחלת בנימין, התאהב והחליט להביא את הרעיון איתו חזרה לבודפשט.

הכתבה הקודמת

בית הכנסת והמוזיאון ההיסטורי סופיה בולגריה

הכתבה הבאה

הגטו היהודי בוונציה