דף הבית»כללי»הסרת משקפיים בלייזר: איכות לכל המגזרים

הסרת משקפיים בלייזר: איכות לכל המגזרים

0
שיתופים
Pinterest Google+

אם בעבר הסרת משקפיים בלייזר הייתה הליך מקובל רק בקרב חילונים, הרי שכיום ההליך הפשוט והיעיל הוא חוצה מגזרים והפך למקובל ביותר גם בקרב הציבור החרדי. מדוע לא היה כך מהתחלה ומה נשתנה בימינו? הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא.

 

איך עובדת הסרת משקפיים בלייזר?

את היתרונות של הלייזר לתיקון ראייה החלו לחקור כבר לפני מעל למאה שנים, אך ההליך הנוכחי שנחשב לקל ויעיל במיוחד נמצא איתנו פחות או יותר 30 שנה והוא הפך להיות פופולרי מאד לפני כ-15 שנה לראשונה כאשר התפתחות הטכנולוגיה הוזילה את המחירים משמעותית.

 

מאז ועד היום עברו הסרת משקפיים בלייזר מאות אלפי אנשים בעולם. הלייזר למעשה משייף את הקרנית באופן כזה שהוא מתקן את ליקוי הראייה ובכך מייתר את הצורך במשקפיים או בעדשות מגע. כיום מדובר על הליך מהיר, קל, פשוט ויעיל למדי ללא סיבוכים מיותרים וכזה שמשפר את איכות החיים של אנשים מקצה לקצה.

 

מדוע חרדים ודתיים נמנעו מההליך בעבר?

כידוע – אחד העקרונות החשובים של הדת היהודית הוא שמירה על שלמות הגוף. כאשר הגיעו לעולם ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, החלו רבנים לבחון את האפשרות לכך ורבים פסקו בזמנו שמדובר על הליך שנוגד את ההלכה.

 

השנים חלפו, הטכנולוגיות השתדרגו, וההבנה כי ההליך הזה הוא בטוח ואינו פוגע בגוף התחדדה. יותר ויותר רבנים החלו לתת הכשר הלכתי להליך, מה שהפך אותו לפופולרי במיוחד בקרב המגזר. מעניין לדעת ששיעור מרכיבי המשקפיים ולקויי הראייה בקרב החברה החרדתית הוא גבוה בעשרות אחוזים מהשיעור באוכלוסיה הכללית. המשמעות של הדבר היא שהרבה מאד גברים ונשים יראי שמיים יכולים ליהנות כעת מאיכות חיים טובה יותר ולהיפרד מהמשקפיים לשלום.

הכתבה הקודמת

למי מתאימה עתודה טכנולוגית?

הכתבה הבאה

שבוע 34 להריון - צירים מדומים ועוד תופעות