דף הבית»בלוג - טוג»דיכאון חגים

דיכאון חגים

0
שיתופים
Pinterest Google+

חגים וחגי ראש השנה בכלל, גורמים לנו לסכם את השנה שעברה ולבצע חשבון נפש, אם השנה הייתה טובה, אן חווינו כישלונות וכדומה. ישנם כאל שמשווים את חבריהם או את בני משפחתם ורואים כי הם הצליחו יותר מהם. הביקורת העצמית פה מתעוררת ואתם מתחילים לחשוב אם אתם עדיין רווקים מה הסיבה? לא הצלחתם למצוא בן או בת זוג השנה, רציתם להיראות טוב יותר השנה ולא הצלחתם ועוד. כל התחומים הללו פשוט מקבלים חשיבות גבוהה יותר ומפה מתחיל דיכאון חגים. תחומי המחשבה הללו, הופכים לשליליים.

ישנם אנשים אשר חשים בדידות בחגים כגון אנשים שהתגרשו, כאלה שיש להם בעיה כלכלית, חרדות ועוד. דיכאון חגים, עשוי להישאר גם הרבה זמן אחרי החגים. לכולנו מצטיירת איזה שהיא תמונה של אידיליה בחגים כזאת שכולם סביב שולחן החג וכולם לבושים יפה ומחייכים. ההכנות לחג הן רבות והתקוות עולות אבל בגלל הציפיות הגבוהות שלנו קיים פוטנציאל חבוי שעשוי לעורר בנו אכזבה גדולה וזאת ללא הודעה מוקדמת. ישנן משפחות שחובות מריבות בשולחן החג, מה שמעכיר את האווירה וגורם לדיכאון ומורת רוח לזמן רב.

ככל שהחג חשוב נסבול מסיטואציות לא נעימות  – הדיכאון בחג יגבר

כאשר האירועים השונים בחגים ומשפחה מורחבת שנמצאת בשולחן החג, יכול להוות קרקע פורייה לקונפליקטים ומריבות, כך שאפילו וויכוח קטן יכול להיות מלחיץ וקשה והחג פשוט נהרס למרות כל ההכנות והציפיות ממנו. היכולת להתמודד עם ריבים בחג, הינה נמוכה בהשוואה ליום-יום. גם היעדרות של מישהו חשוב לכם בחג, יכולה לגרום למצב של דיכאון חגים. על מנת לעבור את החג בשלום, מומלץ להכין מראש ברכות, מתנות  וכל מה שיידרש לכם בחג ובאופן זה, המשימות האחרונות יישארו ואתם תחושו רגועים ונינוחים יותר ועם יותר כוחות.

מסתבר, כי תקופת החגים, משפיעה במיוחד על אנשים שאובחנו בדיכאון קליני, אך אם מדובר בדיכאון עמוק, עד כדי מחשבות אובדניות, מומלץ לשלב תרופות פסיכיאטריות יחד עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי בתקופה זו.

פנייה אל מטפל מוסמך להיפטרות מהדיכאון

ככל ומדובר על תופעה שחוזרת על עצמה, גם אם מדובר על סיטואציות אחרות שאינן קשורות בהכרח לחגים, רצוי לפנות אל מטפל מוסמך אשר יעשה סדר וייבחן מדוע הדיכאון פוגש אתכם ומה מניע אותו. טיפול ממוקד ויעיל, יפטור מכם את הדיכאון ותוכלו לשוב אל חיים תקינים יותר וללא סבל מיותר. כמו כן חשוב לדעת כי פנייה אל מטפל בשלב מוקדם של הדיכאון, תקצר משמעותית את זמני הטיפול ותמנע עגמת נפש ומצבי רוח רעים ומיותרים.

הכתבה הקודמת

דברים שכדאי לדעת על הדפסת ספרי קודש

הכתבה הבאה

קייטרינג חלבי כשר למהדרין