דף הבית»כללי»בוק צנוע לבת מצווה

בוק צנוע לבת מצווה

1
שיתופים
Pinterest Google+

מזל טוב! הגעת לגיל 12 ואת בטח מתרגשת נורא. זהו היום בו את הופכת מילדה קטנה וחמודה לנערה בוגרת ואת מתחילה להיות אחראית על כל המצוות שאת עושה. נערות רבות בגיל המצוות חושבות על העתיד הצופן להן ועל ההיבטים ההלכתיים הקשורים בכך אך למה לא לעצור לרגע ולחשוב על איך לחגוג את בת המצווה שלך בדרך שהכי מתאימה לך?

אחד מהרעיונות שיכולים להיות מאוד מהנים וגם מאוד מיוחדים הוא בוק לבת מצווה. נהוג לחשוב שבוק לבת מצווה זה משהו שנערות דתיות נמנעות מלעשות, אבל כשחושבים על זה יכול להיות לכולם ואפילו לנערות דתיות.

האם זה מנהג מכובד לילדה דתיה?

אם תסתכלי על זה כפי שנערות לא דתיות מסתכלות על זה, אולי זה ייראה לך לא מתאים, אבל צלום בוק לבת מצווה עבור בחורה דתיה יכולה להיות בחירה מכובדת ויפה. אל תסתכלי על זה כעל סשן צילומים בו את הולכת לדגמן על שלטי חוצות, הסתכלי על זה כעל חוויה מיוחד שאת תעברי. תוכלי אפילו להצטלם עם בני משפחה ולהפוך את בוק הבת מצווה בחלקו לצילומים משפחתיים ויפים שיתנו לך זכרונות רבים לעתיד.

יתרה מכך, לעמוד על המצלמה זה לא דבר לא צנוע. פשוט בוחרים צלמת שמתאימה לך ויש איתה כימיה, כזאת שתרגישי שהיא כמו דודה שדואגת לך והיא תצלם אותך איך שתרצי. בסוף כשתקבלי את התמונות תוכלי לעשות איתם מה שבא לך, בין אם לשמור באלבום תמונות רק שלך כדי שתוכלי להסתכל עליהן כשתרצי ובין אם תרצי לפתח את התמונות ולתלות בחדר השינה שלך.

צילום נועד בשביל כולם

אחת הסיבות שבנות רוצות ללכת לסטודיו לצילום ולהצטלם היא כי יש להן אהבה לצילום. לצלם זה כיף אבל גם להצטלם זה מיוחד ולא לכולן היו הזדמנויות לצילומים מקצועיים. תקופת הבת מצווה והנעורים היא תקופה נפלאה להזדמנות מסוג זה. צילום הוא לא רק ילדה או נערה כזו או אחרת, צילום זה בשביל כולם. אפשר לשתף בצילומים את אבא ואמא ואת האחים ואפילו את חיות המחמד.

צילומים משפחתיים יכולים להפוך למסורת נפלאה וכמו שבחתונה מגיע הצלם ומצלם את בני המשפחה כדי לזכור את הרגעים המיוחדים בחתונה, כך גם בזמן גיל המצוות. כל בני המשפחה יכולים להשתתף בצילומי הבוק לבת מצווה ולכל אחד יהיה זיכרונות מהתקופה בה הגעת לגיל 12. ככה כולם יהיו מרוצים – ואת קיבלת בוק.

הכתבה הקודמת

טבעות אירוסין ויהדות

הכתבה הבאה

השכרת רכב למשפחה גדולה