דף הבית»כללי»ציפוי חרסינה לשיניים – הדבר הבא בעולם האסתטיקה

ציפוי חרסינה לשיניים – הדבר הבא בעולם האסתטיקה

0
שיתופים
Pinterest Google+

ציפוי חרסינה לשיניים הוא ממש מהפך במראה השיניים. בשונה מהכתר שנועד להגן על השן כשזו נחבלה, נשברה או איבדה חומר שן, ציפוי החרסינה מספק שינוי חזותי ומראה אסתטי שהופך את החיוך ללבן ומושלם.

למי מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

ציפוי חרסינה לשיניים מתאים בדרך כלל, למטופלים שגילם הוא מעל 18, שכל השיניים שלהם התחלפו והם סיימו את תהליך הגדילה. את הטיפול מבצעים למטופלים שיש להם בעיה אסתטית בשיניים, כזו הנובעת משינויים בצבע, בצורה או פגם כלשהו שאיננו רפואי. הבעיה האסתטית יכולה לנבוע גם בגלל שברים קטנים, מרווחים בין השיניים ואפילו בעיות בגוון השן שלא נפתרות גם לאחר טיפולי הלבנה מתאים ציפוי חרסינה.

אילו סוגי ציפויים קיימים?

הטיפולים שכוללים ציפוי חרסינה לשיניים נחלקים בעיקר לשני סוגים: האחד הוא Laminate Veneers  והשני הוא Lumeneers. הראשון הוא ציפוי שבונה אותו טכנאי שיניים שהוא בבחינת אומן, הוא מותאם ב 100 אחוז לצבע ולצורה של השיניים שבפה המטופל, במטרה להשיג תוצאה של אחידות במראה כלל השיניים. על מנת להתאים ולהתקין את הציפוי מהסוג הראשון, יש להוריד מעט חומר מהשן עצמה ואז מקבלים תוצאה מעולה.

הסוג השני שקיים הוא ציפוי חרסינה דק ביותר והוא מיוצר במפעל. ההבדל בין ציפוי זה לציפוי הראשון הוא, שהעבודה עם ציפוי זה לא מצריכה להוריד מעט חומר שן ומצד שני, יש לקחת בחשבון שהתוצאה הסופית מוגבלת יותר מבחינה אסתטית. בשונה מהסוג הראשון, בסוג השני לא ניתן להתאים את הצבע והגוון בצורה מדויקת לשיניים הסמוכות לשן המטופלת, על כן בטיפול כזה נדרש לטפל למעשה בכל השיניים הסמוכות לזו המטופלת ולא רק בה, דבר זה יוצר גם מצב של עלות טיפול הרבה יותר גבוהה.

באילו מקרים ציפוי חרסינה אינו מתאים לפתרון בעיות אסתטיות בחלל הפה?

לפעמים הטיפול בציפוי חרסינה לשיניים לא מתאים. הוא לא מתאים כשהשן שבה רוצים לטפל עברה חבלה או עששת וכותרת השן במצב של הרס רב. כמו כן הטיפול בציפוי חרסינה אינו יעיל כשהמטופל לא מקפיד על ניקיון חלל הפה או סובל מפעילות חריגה של עששת. סיטואציה נוספת בה הטיפול לא מתאים היא לעיתים כשהמטופל מאובחן כבעל שחיקת שיניים וכן לעיתים כשמצב סגר נמצא כבעייתי- במקרים כאלו לא ניתן לבצע ציפוי חרסינה.

מה חשוב לדעת לפני שניגשים להליך?

הדבר הראשון הוא לבחור רופא שיניים מומחה ובעל ניסיון, כזה שכבר יש לו מיומנות בטיפולים מסוג זה. יש לקחת בחשבון כי בטרם ביצוע ציפוי חרסינה יש לעבור אבחון מדויק ואבחנה נכונה. לא כל אחד ולא כל מצב מתאים. הטיפול הנדרש הוא טיפול מאד עדין ומדויק ודורש גם ידע וגם ניסיון ולכן בחרו רופא מומחה בשיקום הפה, שיש באפשרותו להציג לכם תיק עבודות, המלצות ממטופלים ולא פחות חשוב, שיספק לכם מידע על הטכנאי איתו הוא עובד.

הכתבה הקודמת

מחלת הסרטן בעיני הקבלה

הכתבה הבאה

צמחיה מלאכותית לשדרוג נראות בית הכנסת