דף הבית»בריאות ויהדות»מחלת הסרטן בעיני הקבלה

מחלת הסרטן בעיני הקבלה

0
שיתופים
Pinterest Google+

גוף האדם שאנו מכירים מרוב ממגן עצום של תאים אשר יש להם משך זמן מוגבל. כל התאים בגופנו מתחלפים מתאים מתים לתאים חדשים בריאים. אותם תאים שאינם מצליחים להתחלף או שאינם מתים בזמן נקראים תאים סרטניים. למרות שהרפואה מתקדמת מאד עדיין לא נמצאה תרופה חד משמעית וכן עדיין לא יודע בדיוק מה גורם להיווצרות אותם תאים סרטניים בגופנו.

לצערנו, היום חלת הסרטן היא דבר נפוץ מאד והיום ישנם סוגים רבים של סרטן. חלק ממחלות הסרטן הנן סרטן אלים מיוחד כגון סרטן בלבלב, סרטן בראש וכדומה. וישנם סוגי סרטן הנחשבים פחות אלימים.

רבנים ומקובלים רבים טוענים, שמחלת הסרטן היא מחלה קשה לאיתור או לגלות אותה וממה היא נובעת. קושי זהה נובע מאחר ומחלה זו לא מתחילה בממד הפיזי, אלא בממד הנחבא – כלומר, בממד המטאפיזי, התודעתי.
לפי הקבלה, כל דבר בעולם הגשמי מתחיל ממצב של נעלם ולאט לאט הופך למצב גלוי. לפי גישה זו היווצרות של תאים סרטניים הפוגעים בגופנו במצב מוחשי מתחילים את התהליך שלהם בתת מודע ובחלקו הפנימי והחבוי.

הקבלה מלמדת אותנו רבות על מחלת הסרטן, אחד החלקים המרתקים הוא שהקבלה מסבירה כי חשוב להתגבר על הפחד ועל הדאגות, צריך לעשות הכל על מנת להשתחרר מהצורך בשליטה, חשוב מאד להפסיק להתנהל מתוך פחד ולאפשר לגוף שלנו להתמודד עם המצב באופן טבעי במקרים שאינם בשליטה שלנו.

כאשר אדם מצליח ליישם את המלצות אלו הוא בעצם מתגבר על החולשות שלו ועל קשיים בהתנהגות ובאישיות שלו. מימוש המלצות אלו מלמדים אותנו להתמודד עם המצב בצורה מבוקרת ונכונה, מצמצם לחצים מיותרים, מאפשר התמודדות עם חרדות, טראומות ומצבים המדאיגים אותנו – כך בעצם אנו מצמצמים את הסיכויים לחלות בסרטן.

במקביל, חשוב להשקיע הרבה מאמצים בפיתוח המודעות העצמית שלנו וחשיבה חיובית. בעזרת מחשבה חיובית, תחושה טובה וצמצום רגעי שעמום נוכל ליצור שיפור משמעותי בחיינו, נצליח להשפיע בצורה חיובית על בריאותנו ובאופן כללי נוכל לשפר את אורח החיים שלנו מהקצה אל הקצה.

הכתבה הקודמת

אירועי פורים 2019

הכתבה הבאה

ציפוי חרסינה לשיניים - הדבר הבא בעולם האסתטיקה