דף הבית»בלוג - טוג»לעשות חטא ולטעות במחשבה שעושים זאת בשם הדת

לעשות חטא ולטעות במחשבה שעושים זאת בשם הדת

0
שיתופים
Pinterest Google+

רצח של אנשים בגלל נטייתם המינית או רצח של עמים שלמים בגלל הדת שלהם או חוסר הרצון להמיר את דתם אלו הם לא מקרים מההיסטוריה הרחוקה או מימי הביניים, אלא דברים שקורים כיום מתחת לאף שלנו. מי האמין שבישראל של שנת 2015 יקום יהודי חרדי וירצח ילדה תמימה שכל "החטא" שלה היה ללוות חבר שנטייתו המינית שונה מהמקובל, ואותו אדם שפל גם ינסה לרצוח עוד רבים אחרים.

האסון שבו נרצחה שירה בנקי במצעד הגאווה על ידי ישי שליסל, קרה מספר שנים אחרי שאותו שליסל ניסה לרצוח צעירים וצעירות נוספים באותו מצעד מספר שנים קודם לכן ואף ריצה על כך תקופת מאסר.

אותו אדם האמין כי את המעשה שאותו הוא עושה, הוא עושה בשם הדת, שכן אמנם על פי הדת חל איסור הלכתי על נישואין חד מיניים אך ישנו איסור גרוע מזה. את איסור זה אלוהים העביר במעמד הר סיני כאשר נתן את התורה לעם ישראל והוא כמובן אחת מעשרת הדברות "אל תרצח" אשר נכלל בקטגוריה של מעשים בין אדם לחברו.

לטענתנו של שליסל הוא ביצע את אותו רצח בשם הדת אך כל יהודי דתי בר דעת התנער מאותו מעשה מתועב של שליסל הרי הוא פגע בערכי הדת וההלכה פגיעה חמורה. לא רחוק מכאן, בעיראק וסוריה שלטון המדינה האסלאמית פוגע גם הוא בחפים מפשע.

המשנה של דאע"ש הוא להמיר את דתם של כל אותם מיעוטים שחיים תחת השטחים שאותם כבשו לאסלאם ושיחיו תחת שלטון החליפות. את אותם אנשים שלא מסכימים להמיר את דתם, הורגים אנשי דאע"ש באכזריות רבה לאחר שאת הנשים אונסים כמובן. אנשי דאע"ש אשר נחשבים למוסלמים קיצוניים שרוצחים את אותם אנשים שמסרבים לקבל על עצמם את חוקי האסלאם עושים זאת בשם הדת אך רוב המוסלמים ברחבי העולם כמובן מתנגדים נחרצות לדרכה של דאע"ש ואומרים כי אין זוהי דרכה של הדת.

הכתבה הקודמת

כולנו יהודים

הכתבה הבאה

לימודי אנגלית לדתיים