דף הבית»בלוג - טוג»היזם אמיר יקותיאל בונה קהילות ברחבי הארץ

היזם אמיר יקותיאל בונה קהילות ברחבי הארץ

0
שיתופים
Pinterest Google+

היזם אמיר יקותיאל מביא חידושים בתחום הנדל"ן. אחד מהחידושים שהוא מביא, הוא יצירת קהילה באמצעות בנייה.

כיצד יוצרים קהילה באמצעות בנייה?

פעמים רבות בונים מגדלים גבוהים, אשר בהם גרים דיירים רבים, ללא קשר ביניהם. כדי ליצור קהילה באמצעות מכנה משותף, יש לדאוג למכנה משותף שיהיה לדיירי הבניין שנבנה.

כיצד יוצרים את המכנה המשותף?

כדי להבין את התשובה, כדאי לתת מספר דוגמאות מוכרות של קהילות: ישוב קהילתי, קיבוץ, או גרעין תורני. אלו דוגמאות של קהילות מוכרות. לקהילות אלו יש מכנה משותף.

היזם אמיר יקותיאל יוצר בדרכים שונות קהילות, כבר מעת הבנייה. נסקור חלק מהטכניקות בהם הוא משתמש ליצירת קהילה:

  1. יצירת מתחמים- היזם אמיר יקותיאל בונה את בנייני המגורים בתוך מתחמים. עצם יצירת המתחם נותנת מכנה משותף לדיירים, וכאשר הם חלק ממתחם, זהו פתח ליצירת קהילה.
  2. חיבור אל שכונות קיימות- היזם אמיר יקותיאל דואג ליצור רצץ וחיבור של הפרויקטים שמקים, אל השכונות הסמוכות לפרויקט. חיבור זה חשוב בשביל מוסדות חינוך, מרכז קניות, ועוד. חשוב מאוד לדאוג שיהיה מוסדות חינוך קרוב לפרויקט, משום שהקשר בין המשפחות נוצר דרך מוסדות החינוך, ודרך הילדים.
  3. בנייה בסמיכות אל הפארק- כאשר רוצים לבנות קהילה צעירה, כדאי לדאוג לפארקים עבור הילדים. הבילוי המשותף של המשפחות והילדים בפארק, יוצר את הקשר ואת החיבור.

חשיבות ההפרדה בין אוכלוסיות וגילאים

היזם אמיר יקותיאל מבין שכדי ליצור קהילות, יש להגדיר את הקהילות. אחת מההגדרות החשובות שעשה היזם אמיר יקותיאל, הוא להגדיר את הצורך בקהילות נפרדות לבני חמישים פלוס, וקהילות נפרדות לסטודנטים.

ברוב הערים בארץ אין הפרדה בין האוכלוסיות, ורבים גרים זה לצד זה. אולם האם זה טוב?

התשובה היא לכך, שלפעמים כל אחת מהאוכלוסיות מפסידה. חשוב לתת לכל קבוצה את המרחב שלה. הגיוון הרגיל שיש בעיר הגדולה, יוצר תחושת בדידות אצל קבוצות מסוימות. כדאי להבין ולהכיר את הצרכים של כל קבוצה:

בניית קבוצת בני חמישים פלוס:

זוהי קבוצה שמגיע לה התייחסות נפרדת. כאשר כל הילדים מתחתנים, כבר אין לקבוצה זו צורך במגורים בבניינים עם משפחות צעירות. לעיתים רעש הילדים יפריע, ויגרום להם להעמיק את תחושת הבדידות.

היזם אמיר יקותיאל הבין את הצורך הזה, ולכן בנה מגדלים שמיועדים דווקא עבור קבוצת גילאים אלו. כך, באמצעות הגדרת הבנייה, ואופי הדירות שהן קטנות יותר, יוצר היזם אמיר יקותיאל קבוצה עם מכנה משותף של גיל וצרכים, וכך גורם ליצירת קהילה של דיירים בגילאי חמישים ומעלה.

יצירת קהילת סטודנטים:

היזם אמיר יקותיאל מקים בניינים ומתחמים לסטודנטים, ודואג לצרכים של הסטודנטים: מכבסה, חנות מכולת, חדר לימוד, בר בו יוכלו לבלות. בבניית מתחמים לסטודנטים יש גם פתרון מצוקות, וגם יצירת קהילה של סטודנטים. הסטודנטים יוכלו לבלות ביחד ולחגוג עד שעות מאוחרות, מבלי לשמוע שוב ושוב "שקט" מהשכנים המבוגרים. הסטודנטים לא יחושו בודדים, כאשר במתחם שלהם גרים רק סטודנטים.

הכתבה הקודמת

הובלות מנוף – כל מה שרציתם לדעת

הכתבה הבאה

אריזות מתנה ליולדת שיעזרו להיכנס לאימהות ברגל ימין