דף הבית»בלוג - טוג»בחירות 2021 פרשנות ימין ושמאל

בחירות 2021 פרשנות ימין ושמאל

0
שיתופים
Pinterest Google+

אז הגענו לבחירות הרביעיות בתוך תקופה של פחות משנתיים, לא צריך להיות גאון כדי להבין שמדינת ישראל מפולגת בתוך עצמה, אך נשאלת השאלה מה עיקר המחלוקת והאם זה באמת שאלה של ימין ושמאל כמו שפעם היינו רגילים או שפשוט יש כאן מחלוקת חדשה, אולי בנימין נתניהו הוא המחלוקת כמו שרבים מראשי המפלגות מצהירים? כל התשובות מיד.

מהן המחלוקות העיקריות

אז ראשית נתחיל ונאמר כי כן! יש עוד ימין ושמאל, יש עוד פערים בלתי ניתנים לגישור בין שני הצדדים וכן יש כאלו שמנסים להעלים את ההתנגשות בין שני הצדדים למען רווח אישי ולהסיט את האש למקום אחר.

  • בנימין נתניהו – אז כן בנימין נתניהו הוא מחלוקת ללא ספק, יש קהל די גדול שלא תומך בו ורוצה להוריד אותו מהכס, אבל הבלון הזה מנופח מעבר לכל פרופורציות… מחנה השמאל וחלק מהימין הבינו כי כדי לנצח את הבלתי מנוצח צריך לנקוט בשיטות שונות ולא רגילות בפוליטיקה הישראלית כי שם נמצאות החזקות שלו ושמו אותו על המוקד.
  • המפלגות החרדיות – המפלגות החרדיות גורמות לחלקים נכבדים מהציבור החילוני ואף הדתי לאומני להתמרמר על דרכי הפעולה שלהם, העברות כספים לישיבות, העברת חוקים ואי שוויון בנטל הן הסיבות שהמחלוקות צצות להן, ללא ספק אחת המחלוקות הגדולות ביותר נכון להיום.
  • המפלגות הערביות – עוד מחלוקת יחסית גדולה שנעלמת מהעין עקב הרעש שסביב שתי המחלוקות הראשונות היא המפלגות הערביות, מפלגות אלו כשלעצמן לגיטימיות לחלוטין אין שום פסול באזרח ישראלי בין אם הוא מוסלמי, יהודי או נוצרי אין שום קשר לדת, הבעיה היא שראשי המפלגות האלו הם אנשים שמתבטאים באופן שיגרתי כנגד מדינת ישראל וחייליה ועל זה כל המחלוקת.
  • ימין ושמאל – אז בסופו של דבר המחלוקת העיקרית הייתה ונשארה מחנה ימין מול מחנה השמאל ולא משנה כמה ינסו להסיח את הדעה אל מחלוקות אחרות זה מה שיקבע לרוב האנשים מה הם יצביעו בבחירות הקרובות במרץ 2021 אם ואיך יבחרו במחנה הימין או במחנה השמאל.
הכתבה הקודמת

האם אלו החגים האחרונים שלנו בעידן הקורונה

הכתבה הבאה

כל הסיבות למה הקורונה תקפה בעיקר את הציבור הדתי