יום שלישי ט' באייר תשע"ה 28/04/2015
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

נחנך המבנה החדש של רמת דוד בביתר עילית

בביתר עילית נחנך המבנה החדש של מעונות 'רמת דוד', במעמד רבני העיר, ראשי העיר ואישי ציבור

יוחנן וייסברג י"ג באלול תשס"ט - 02/09/2009 11:41

בביתר-עילית נחנך המבנה החדש והמרווח של מעון היום השיקומי של 'רמת דוד', מעון היום מיועד לפעוטות בגילאי 1-3 עם פגיעות ותסמונות שונות.

אלי סגל
ראש העיר בקביעת מזוזה צלם
בקביעת המזוזות בכיתות השונות, כובדו הרבנים הגאונים: רבי אשר לעמיל כהן שליט"א רב קהילת חב"ד, רבי אברהם שטיגליץ רב קהילת צאנז ורבי חיים שרגא שטרן, וכן ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, יו"ר מרכז 'רמת דוד' הרב גרשון לידר ודובר העירייה הרב אליהו נאה.

בדברי ברכה שנשא ראש העיר, הועלתה על נס תרומתה הכבירה של 'רמת דוד' לילד המיוחד של ביתר עילית, וכל זאת הודות למסירותה הרבה של המנהלת הגב' חנה קורנבליט, והעומדים לימינה. ראש העיר הבטיח את סיועו למרכז "יהלום" - הקומפלקס העתידי של 'רמת דוד'.

מנהלת היחידה להתפתחות הילד של 'רמת דוד', הגב' דינה סגל מסרה, כי בשנת הלימודים תש"ע מפעילה רמת דוד לא פחות מ-11 כיתות גן לגלאי 3-6. כיתות לילדים הסובלים מפיגור, אוטיזם, תסמונות שונות, עיכוב התפתחותי, בעיות רגשיות, בעיות שפה. 2 מתוך הגנים הן כיתות באידיש עם צוות חינוכי וטיפולי דובר אידיש. הילדים משתלבים בת"ת הקהילתי לפי יכולותיהם (חלקם בזמן לימוד, חלקם בזמן סיפור/נושא וחלקם מסוגלים רק בזמן ההפסקות), בשנת תשס"ט החולפת נפתחה כיתת השילוב הראשונה בת"ת קרלין. השנה נפתחה כיתה גם בת"ת בויאן.

בנוסף, מפעילה העמותה את היחידה להתפתחות הילד, ומתחילת שנת 2009 גם את היחידה הפסיכולוגית לגיל הרך בשיתוף הדסה.

המבנה החדש, שהוקצה ע"י העירייה, הינו לילדים הסובלים מעיכוב התפתחותי, הגן רוהט בפינות מרהיבות ובציוד חדש ומתקדם במימון העירייה, ובהנחייתו של מנהל מחלקת החינוך הרב ישראל תיק.

אלי סגל
הר' גרשון לידר, הרב חיים שרגא שטרן עם הגאון רבי אשר לעמיל כהן [צלם]
אלי סגל
 [צלם]
אלי סגל
 [צלם]
אלי סגל
הרב חיים שרגא שטרן קובע  [צלם]
אלי סגל
הכנס את שם התמונה [צלם]
אלי סגל
הרב גרשון לידר עם הרב מאיר רובינשטיין ראש העיר [צלם]