דף הבית»בלוג - טוג»צרכנות נבונה: על ההבדל בין ג'ל לאבקת כביסה

צרכנות נבונה: על ההבדל בין ג'ל לאבקת כביסה

0
שיתופים
Pinterest Google+

יוקר המחיה מחייב אותנו לבחון בכל פעם מחדש את הקניות שלנו ולוודא שאנו בוחרים בפתרון המשתלם והטוב ביותר. כשזה מגיע לחומרי כביסה, המצב אינו שונה וישנו מגוון כל כך גדול של מוצרים מסוגים שונים, ולעיתים הצרכן נותר נבוך מול מדף חומרי הכביסה בסופר. קל וחומר כשמדובר במשפחה דתית ומרובת ילדים יש חשיבות גדולה לקנייה חכמה ובכמויות גדולות. צוות אתר טוג לקח על עצמו את המשימה להבין מה ההבדל בין גל לאבקה ומה משתלם יותר. ולסיום גם ריכזנו עבורכם כמה טיפים לכביסה נכונה. 

כשמדובר על הכביסה שאנו עושים בבית, יש כאלו המשתמשים במרכך מרוכז, מרכך רגיל, אחרים שלא מוסיפים כלל וגם כאלה שמוסיפים לכל מכונה חומר מונע אבנית. עם זאת, נראה כי באופן גורף כולנו משתמשים בחומר לניקוי הכביסה, כאשר היום מקובל להשתמש בעיקר בג'לים לכביסה, ובעבר היו אלו האבקות השונות שהיו נפוצות, שלמרות שהן פחות פופולריות עדיין ניתן לרכוש אותן ולהשתמש בהן. בואו ננסה להבין את ההבדלים בין שני הדברים במספר היבטים.

אז מה ההבדל בין ג'ל כביסה לאבקת כביסה?

מחיר

אז מי עולה יותר? ובכן, אתם בהחלט מוזמנים לבחון זאת בעצמכם וכנראה שתגלו מהר מאד שאבקת הכביסה היא זולה באופן משמעותי מג'ל הכביסה. זה לא מעיד בהכרח על הבדלי איכות, אלא בעיקר על היצע וביקוש בשוק מוצרי הכביסה.

יעילות בהסרת כתמים

נהוג לחשוב כי ג'ל הכביסה יעיל יותר באופן משמעותי, אך האמת שזה לא כך. על פי מחקרים ג'ל כביסה יעיל יותר מאבקה כשמדובר על הסרת כתמים שומניים, אך האבקה מנצחת כשאלו הם כתמי בוץ ודשא האופייניים מאד לבגדים של ילדים.

מסיסות במים

זהו הבדל חשוב וקריטי בהתאם להרגלי הכביסה שלכם. יש לקחת בחשבון שהאבקה איננה מסיסה במים קרים ואם תכבסו באופן הזה עשויים להישאר על הבגדים כתמים של האבקה, זאת לעומת הג'ל המסיס גם במים קרים וגם במים חמים.

נוחות בשימוש

זהו בהחלט עניין סובייקטיבי וכל אחד תופס זאת אחרת. יש את אלו שלא אוהבים את פירורי האבקה שעשויים להתפזר ואחרים יעדיפו להימנע מג'ל דביק בסביבת המכונה.

אז איך בוחרים? ובכן, יש לקחת את כל השיקולים הללו בחשבון ולזכור כי בסופו של דבר יש לשני המוצרים יתרונות וחסרונות ואין אחד שעדיף מהותית על פני השני. אם כי, ניתן לומר שאין לג'ל כביסה יתרון יוצא דופן על האבקה הזולה יותר ולכן למשפחה מרובת ילדים המחשבת היטב את ההוצאות השבועיות שלה, אבקת כביסה כנראה תתאים יותר.

טיפים לכביסה מושלמת וריחנית

כביסה נכונה וריחנית אינה תוצר של בחירה בין אבקה לג'ל בלבד, ויש פעולות נוספות שאפשר לבצע כדי להשיג את הכביסה המושלמת. כמו פעולות ניקיון אחרות שאנו עושים בבית כגון שטיפת כלים או שטיפת הרצפות, גם הכביסות שאנו נדרשים לעשות באופן קבוע זה לא תמיד משהו שאנו עושים בשמחה רבה, אך כאן יש בהחלט פרי למאמץ ואין דבר כיף יותר מללבוש בגדים ריחניים ונקיים לאחר הכביסה. אז על מנת שכל מכונה שאתם מכניסים תאפשר לכם ליהנות מבגדים נקיים וריחניים, קיבצנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו להגיע לזה.

לא מעמיסים יותר מדי בגדים

יש לכולנו נטייה שכזו להעמיס כמה שיותר בגדים כדי לסיים עם הכביסות, אבל זה בהחלט לא דבר נכון לעשות. עומס במכונה לא יאפשר ניקיון טוב של כל בגד ולרוב חומרי הניקוי לא יספיקו כדי לתת תוצאה משמעותית, ומעבר לזה זה גם משהו שיכול להרוס לכם את המכונה.

לא משאירים בגדים במכונה

החלטתם להכניס מכונה? נהדר, רק קחו בחשבון שיש לכם מספיק זמן לתלות את הבגדים. אם תשאירו אותם זמן ארוך מדי במכונה הם יקבלו ריח רע של טחב ואם תעשו שטיפה לפני זה פשוט יוריד מהריח הטוב של הג'ל והמרכך.

מחפשים את הריחות שאנו אוהבים

רוצים ליהנות מהריח המושלם של הכביסה שלכם? חשוב מאד להשתמש בג'ל כביסה איכותי, אך יותר מכך יש לבחור מרכך כביסה טוב. המרככים המרוכזים עושים עבודה מצוינת והם הריחניים ביותר. כשאתם בסופר, אפשר בהחלט לפתוח את הפקק ולראות אם הריח של מוצר מסוים הוא לטעמכם.

הקפידו על ניקוי המכונה

כדי לשמור על יעילותה חשוב להקפיד על ניקיון המכונה אחת לכמה זמן, כולל פתיחת פקק הניקוז. כמו כן מומלץ לבדוק כל כמה חודשים מה מצב האבנית ובהחלט שווה לשים מדי פעם תכשירים מתאימים לניקוי אבנית מהמכונה.

 

הכתבה הקודמת

חגי תשרי מגיעים - טיפים לאירוח שייקלו עליכם ההכנות

הכתבה הבאה

זוהי הכתבה האחרונה באתר