דף הבית»בלוג - טוג»האם דתיים יכולים לסחור באמזון

האם דתיים יכולים לסחור באמזון

0
שיתופים
Pinterest Google+

סחר באמזון הפך להיות אחד מהאפשרויות הטובות להרוויח כסף מסחר בינלאומי בשנים האחרונות, אמזון מאפשרת לכל אדם לפתוח חשבון סחר, להעלות מוצרים על פי הכללים שלהם ופשוט להרוויח כסף ממכירות ואם קלעתם בול על מוצר אז הרבה מכירות! אבל אז נשאלת השאלה האם אדם דתי יכול לסחור באמזון?

בכתבה זו נעסוק בשאלה שמעסיקה דתיים רבים והיא האם גם הם יכולים לסחור באמזון, הרי בכל זאת האתר עובד 24/7 ולא משנה לו אם זה שבת, אם זה יום כיפור או שמחת תורה.

למה שדתיים לא יוכלו?

אתר אמזון הוא אתר הסחר הגדול ביותר בעולם ונעשות בו עסקאות בהיקפים של מיליארדים, אתר אמזון עובד מן הסתם בימי שבת וחגי ישראל והציבור הדתי שרוצה לסחור שם צריך לקבל את העניין שהמוצרים שהם יימכרו יהיו נגישים לרכישה גם בימי שבת וחגים כגון יום כיפור.

כאן עולה השאלה האם זה פסול ואסור או שזה תקין, הרי הסחורה כבר עלתה לאתר ואין שום פעולה שאנחנו צריכים לעשות, מה עוד שרוב הרוכשים והעובדים באמזון הם גויים ואין בעיה עם זה שהם עובדים בימים אלו.

אך בכל זאת יש שתי בעיות עליהן תצטרכו לתת מענה והן:

  • הרווחת כסף בימי שבת וחגים – בין אם אתם עובדים או לא הסחורה ממשיכה לעלות גם בימים שאתם בחופשה ואין מניעה מאנשים לקנות בימים אלו, האם הרווחת כספים בימים אלו היא פסולה?
  • מה עם יהודי יקנה או יעבוד על הסחורה? – עד כה התבססנו על כך שרוב הקונים והעובדים באמזון הם גויים אבל אין שום מניעה שיהודי שלא שומר שבת או חגים ייכנס וירכוש משהו, בין אם זה יהודי מאמריקה, בריטניה או ישראל, כמו כן יש לאמזון גם עובדים יהודיים במרכזי השליטה שלהם שבכל פעם שמישהו ירכוש מכם משהו סיכוי קטן שהם יעבדו בגלל זה, אז איך מתמודדים עם זה?

אם אתם חושבים שניתן להסיר את הופעת הסחורות שלכם בימי שבת וחגים תחשבו שנית, כל פעם שתסירו את הסחורה מהאתר הדירוגים שלכם יפגעו מזה, המתחרים שלכם ירוויחו ולכם יהיה קשה מאד לחזור לצמרת.

עוד מרחבי הרשת:

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים

הכתבה הקודמת

להרים אתר אינטרנט כשר

הכתבה הבאה

צימרים לדתיים