דף הבית»כללי»איך לשקם שיער יבש גם למי שמשתמשת בפאה או כיסוי ראש?

איך לשקם שיער יבש גם למי שמשתמשת בפאה או כיסוי ראש?

2
שיתופים
Pinterest Google+

נשים רבות בישראל המאמצות את מסורת ישראל, בוחרות לעטות על ראשן כיסוי ראש או פאה מטעמי צניעות. זהו מנהג נהדר וחשוב, אבל גם כזה שגורם לא אחת לשיער יבש ושביר ככל שעובר הזמן. אם גם אתן סובלות מהתופעה, כך תוכלו לשקם את השיער היבש.

טיפולי חפיפה ומרכך עמוקים

שלבו טיפולי חפיפה עמוקים וקבועים בשגרת טיפוח השיער שלכם. בחרו מרכך מזין ומעניק לחות ובצעו חפיפה עמוקה פעם או פעמיים בשבוע. חשוב להשאיר את התכשירים למשך הזמן המומלץ כדי לאפשר ל לחדור לקווצות השיער ולהחזיר את הלחות.

מסכות לחות לשיער

פנקו את השיער במסכת לחות פעם בשבוע. חפשו מסיכות המכילות שמנים טבעיים, כמו שמן קוקוס או שמן ארגן, המסייעות בהזנה ובהענקת לחות לשיער יבש. מרחו את המסכה על שיער לח, השאירו אותה למשך הזמן הנקוב ושטפו היטב. מסכות לשיער הן תכשירים מעולים כשצריך שיקום שיער מקצועי.

מינימום שימוש בחום

חשיפת השיער לחום גבוה עלולה לגרום ליובש. הגבילו את השימוש במכשירים כמו מסלסלים, פן, בייביליס וכדומה. אם כבר משתמשים אז חשוב לעשות זאת בעצמה נמוכה ועם תכשירי הגנה מחום.

עיסוי קרקפת ושימון

עסו את הקרקפת באופן קבוע כדי להמריץ את זרימת הדם לייצור שמן טבעי. אפשר להשתמש להשתמש בכמה טיפות של שמן קל משקל כמו חוחובה או שמן שקדים ולעסות בתנועה עדינה. זה יעזור להזין את הקרקפת ויעודד הפקת שמן טבעי.

הגנו על השיער

לפני שאתן עוטות פאה או כיסוי ראש כלשהו, מומלץ למרוח שמן או קרם לחות להגנה עליו. כלומר ליצור מחסום בין השיער לפאה, מה שעוזר לשמור על הלחות ולמנוע יובש נוסף. כמו כן, שווה לבחור מלכתחילה כיסוי ראש או פאה מחומרים נושמים שיאפשרו זרימת אוויר טובה.

 

אתרים נוספים מרחבי הרשת:

מטרנה

מטרנה – להזמנה אונליין

הכתבה הקודמת

רעיונות לשמות לבנות מהתנ״ך

הכתבה הבאה

"מטרנה מצווה" יוצא לדרך של השנה ה-24!